Skip to main content

Serwis do zastrzegania kart płatniczych działa już po ukraińsku

Związek Banków Polskich uruchomił stronę zastrzegam.pl w wersji ukraińskiej. Działa także uniwersalna infolinia w języku ukraińskim dostępna pod numerem (+48) 828 828 828. Dzięki temu przebywającym w naszym kraju uchodźcom łatwiej będzie zastrzec skradzione lub zgubione karty bankowe.

Wraz z uruchomieniem ofert bankowych dla uchodźców i obywateli Ukrainy, wzrosła liczba nowych użytkowników kart mających problem z porozumiewaniem się w języku polskim. To z myślą o nich ZBP uruchomił ukraińską wersję serwisu www.zastrzegam.pl  oraz specjalną Infolinię. Klienci nie muszą pamiętać numeru Infolinii swojego banku. System działa przez 7 dni w tygodniu, 24 godziny na dobę. Sama usługa jest darmowa, ale dzwoniący ponosi koszt połączenia telekomunikacyjnego. Po połączeniu z Infolinią, klient zostanie poproszony o nazwę banku, w którym ma konto, a następnie zostanie automatycznie połączony z pracownikiem odpowiedniej instytucji, gdzie będzie mógł dokonać zastrzeżenia zgubionej karty.

Na dostępnej w języku ukraińskim stronie internetowej www.zastrzegam.pl obywatele Ukrainy mogą znaleźć informacje jak szybko zastrzec zgubioną lub skradzioną kartę.

Trzeba pamiętać, że w przedstawiony sposób klienci mogą zastrzec wyłącznie karty wydane przez polski bank, nie zastrzegą natomiast kart wydanych np. w Ukrainie.

Operatorem systemu jest Związek Banków Polskich.