Kredyt Ekologiczny

Kredyt Ekologiczny skierowany jest do klientów indywidualnych z przeznaczeniem na finansowanie zakupu oraz instalacji urządzeń ekologicznych m.in. okien i drzwi zewnętrznych , materiałów do ocieplenia stropu piwnicy, podłogi, ścian zewnętrznych, dachu, stropu, odnawialnych źródeł energii, takich jak: kolektory słoneczne, ogniwa fotowoltaiczne, pompy ciepła, przydomowe wiatraki, wentylacja z odzyskiem ciepła, przydomowe elektrownie wodne, energooszczędnego sprzętu AGD (tj. pralki, suszarki, pralko-suszarki, zmywarki, lodówki, piekarniki, itp. z klasą energooszczędności A+++), rowerów i innego sprzętu sportowego, samochodów osobowych z napędem elektrycznym oraz pozostałych materiałów i urządzeń uznanych przez Bank za rozwiązania i inwestycje ekologiczne.

Warunki szczegółowe kredytu :

  • Okres spłaty do 96 miesięcy
  • Kwota kredytu – od 1000 zł do 80 000 zł
  • Oprocentowanie stałe w okresie kredytowania – 6%
  • Prowizja :
    • 2% od kwoty udzielonego kredytu w przypadku gdy kredytobiorca korzysta z ubezpieczenia majątkowego OZE
    • 3% od kwoty udzielonego kredytu w przypadku gdy kredytobiorca nie korzysta z ubezpieczenia majątkowego OZE

Warunek dodatkowy kredytu : Dostarczenie dokumentów przez kredytobiorcę potwierdzających 60% poniesionych kosztów w związku z inwestycją ekologiczną w okresie wyznaczonym przez Bank. W przypadku nie spełnienia warunku udokumentowania wykorzystania kredytu zgodnie z celem ,oprocentowanie kredytu zostanie podwyższone do wysokości maksymalnego oprocentowania przewidzianego dla kredytu konsumenckiego. Na dzień wprowadzenia kredytu do oferty jest to 7,20%.

Wymagane dokumenty :

Wniosek

Informacja o poręczycielach

informacja o osiąganych dochodach

zaświadczenie o zatrudnieniu i wysokości wynagrodzenia

informacja o braku wymagalnych zobowiązań

Przydatne dokumenty :

Regulamin kredytów gotówkowych

Taryfa prowizji i opłat bankowych dla klientów detalicznych

Tabela oprocentowania kredytów osobom fizycznym

 

Rzeczywista Roczna Stopa Oprocentowania (RRSO) wynosi 7,84%, całkowita kwota kredytu (bez kredytowanych kosztów) 34 000,00 zł, całkowita kwota do zapłaty 39 341,85 zł, oprocentowanie stałe 6,00%, całkowity koszt kredytu 5 341,85 zł (odsetki 4 321,85 zł, prowizja 1 020,00 zł ),  47 miesięcznych rat równych po 798,37 zł, ostatnia rata: 798,46 zł.Kalkulacja została dokonana na dzień 17.02.2022 r. na reprezentatywnym przykładzie.